Na co wydajesz pieniądze z zasiłku 500+?
Wyniki

Podsumowanie projektu partnerskiego Grundtviga

W trakcie wizyty studyjnej w Londynie został podsumowany i oficjalnie zakończony projekt partnerski Grundtviga "Active Citizenship – A.C.T. for Share". Gospodarzem spotkania była brytyjska organizacja  Wise Age.

5 europejskich organizacji, w tym Stowarzyszenie APERTO,  przez dwa lata wymieniało się doświadczeniami i wspólnie promowało swoje działania na rzecz edukacji osób dorosłych. Partnerami w projekcie były organizacje: Glotta Nova - Center for new knowledge (Słowenia), Wise Age (Wielka Brytania), Εταιρια Δρασεων Επιμορφωσησ (Grecja), Algaba de Ronda (Hiszpania) i Stowarzyszenie APERTO (Polska). Przy realizacji projektu współpracowało Radio Radicchio z Włoch.

Każda organizacja miała okazję do zaprezentowania swoich działań i ich rezultatów przed zagranicznymi partnerami. Wizyty studyjne w każdym kraju zaowocowały nawiązaniem nowych kontaktów i pojawieniem się pomysłów na kolejne wspólne działania. Brali w nich udział także beneficjenci każdej organizacji.

W trakcie projektu każdy partner przygotowywał we współpracy z lokalną stacją radiową audycje w których przedstawiciele dwóch pokoleń konfrontowali swoje opinie na temat m.in. tożsamości europejskiej, roli kobiet w społeczeństwie, ekologii, zdrowej żywności i form spędzania wolnego czasu dawniej i dziś. W Polsce programy emitowało Radio Koszalin.

Zakończenie projektu nie oznacza końca współpracy Stowarzyszenia APERTO z czterema europejskimi partnerami. W przygotowaniu są już kolejne wspólne projekty.

 

Audycje radiowe zrealizowane w ramach projektu (przejdź na stronę Radia Koszalin)

 

Strona projektu partnerskiego Grundtviga "Active Citizenship - A.C.T. for Share"

 

Logo Grundtvig